Koniec z samowolą czytelniczą. Czy firma wreszcie zrobi z tym porządek?!

Koniec z samowolą czytelniczą. Czy firma wreszcie zrobi z tym porządek?!

Przedsiębiorstwo DrTusz stawia na rozwój pracowników. W związku z tym postanowiło położyć kres samowoli czytelniczej, która zawładnęła pracownikami. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od anonimowego pracownika, „żal było patrzeć, jak dotychczasowe zbiory niszczeją, a każdy czyta byle co – od atlasów grzybów po wiersze Jana Brzechwy”.

anonimowy informator

 Nasz informator przypuszcza, że zawartość biblioteczki była absolutnie przemyślana, a dostawca książek tylko czekał, aż ktoś wygada się, że nie ma co czytać. Oznaczałoby to, że zamiast pracować marnuje czas na studium rzek i wód Polski bądź informator maturalny z 1991 roku.

Coś musiało być na rzeczy, bo w piątek w miejscu starej biblioteki stanęła zupełnie nowa, nowoczesna oraz wyposażona w Automatyczną Niezawodną Ewidencją Tomów Amatorskich (w skrócie ANETA)

System Automatycznej Niezawodnej Ewidencji Tomów Amatorskich


Redakcja Rudelka otrzymała zaproszenie na uroczyste otwarcie obiektu, niemniej ze względu na tłumy, nie udało nam się wejść do środka. Nasz informator wysłał nam jednak zdjęcia z tego wydarzenia.
Jak relacjonuje, system ANETA działa bezbłędnie. Każde wypożyczenie jest automatycznie rejestrowane przez wbudowany skaner, przez co ponad 100 tomów książek jest zabezpieczonych przed przetrzymaniem.Dzierżawca obiektu zadbał także o komfort czytających, wyposażając biblioteczkę w kącik czytelniczy ochoczo okupowany przez firmowe mole książkowe.


Z relacji naocznych świadków dowiedzieliśmy się, że bibliotekę zasiliły 3 torby książek pochodzące z prywatnych zbiorów właściciela przedsiębiorstwa – Grzegorza D.

Zapytaliśmy go o tę inicjatywę i czy rzeczywiście ma ona związek z dotychczasową samowolą czytelniczą. Odpowiedź dostaliśmy drogą mailową. Cytujemy: „Nie wiem, o co chodzi. Mam za dużo książek w domu, a czytanie książek jest fajne, dlatego niech inni też czytają”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *